Psychologia

Studia na kierunku Psychologia

Psychologia to badanie umysłu i zachowania człowieka. Głównym obiektem zainteresowania psychologii jest jednostka. Bada wpływ emocji oraz motywacji na ludzkie działania i rozwój. Pozwala zrozumieć motywy postępowania konkretnej osoby w różnych sytuacjach życiowych. Studia I stopnia na kierunku Psychologia to oferta skierowana do osób mających umiejętności wsłuchiwania się w drugiego człowieka. Studia na tym kierunku przygotowują do pracy w obszarach związanych z wiedzą na temat mechanizmów rządzących ludzką psychiką. Wiedza zdobyta podczas studiów umożliwia podjęcie pracy związanej z diagnozowaniem zaburzeń zdrowia psychicznego.

Absolwenci przygotowani są do pracy m.in. w placówkach oświatowych, placówkach opieki społecznej i placówkach medycznych. Studia na kierunkach psychologicznych wymagają jednak pewnych predyspozycji, które będą szczególnie przydatne w przyszłej pracy zawodowej, w tym m.in. łatwość nawiązywania kontaktów, wyrozumiałość, empatia i otwartość na inne poglądy. Warto zwrócić uwagę na ogromną odpowiedzialność w pracy psychologa, zanim podejmie się decyzję o studiach na tym kierunku.

Dlaczego warto studiować psychologię?

Psychologia to dziedzina, która daje szansę na wszechstronny rozwój. Mogą odnaleźć się w niej osoby z różnymi zainteresowaniami i planami na przyszłość. Wykorzystanie wiedzy z zakresu psychologii do rozpoznania przyczyn zachowań ludzkich pozwala na pracę w różnych środowiskach, ponieważ specjalistyczna wiedza psychologiczna znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest człowiek ze swoimi emocjami, problemami i wyborami. Studia psychologiczne WSGK oferują wiele różnych specjalności, przez co dają różnorodne perspektywy zatrudnienia dla naszych absolwentów. Podczas studiów na tym kierunku zdobędziesz niezbędną wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania psychiki ludzkiej. Otrzymasz gruntowne przygotowanie do świadczenia pomocy psychologicznej.


Zapraszamy na studia! 

Skip to content