99-300 Kutno, Lelewela 7
+48 24 355 83 40
ansgk@ansgk.edu.pl

Świąteczne spotkanie zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia z kutnowskimi akcentami.

Świąteczne spotkanie zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia z kutnowskimi akcentami.

Przedstawiciele Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie wzięli udział w uroczystości z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zorganizowanych przez Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. Mocnym kutnowskim akcentem tej uroczystości stało się uhonorowanie Medalem „Pro Patria” dwóch przedstawicieli regionu kutnowskiego.

Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. jest wieloletnim, sprawdzonym społecznym partnerem kutnowskiej Akademii. Współorganizuje i uczestniczy w wielu projektach i przedsięwzięciach realizowanych na terenie Kutna. Stowarzyszenie działa w obszarze edukacji społecznej i upamiętnień policjantów Policji Państwowej. Podczas spotkania opłatkowego, które odbyło się 15 grudnia 2023 r. w siedzibie Stowarzyszenia w Komendzie Głównej Policji miały miejsca podziękowania i wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazły się osoby związane z regionem kutnowskim.

Na wniosek WSRP 1939 r. Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych nadał Medal „Pro Patria” Panu Andrzejowi Olewnikowi – regionaliście z Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. S. Żeromskiego w Kutnie oraz księdzu Piotrowi Kalisiakowi – Proboszczowi Parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Głogowcu. Uhonorowanie odznaczonych miało miejsce podczas wspomnianej uroczystości.

Medal „Pro Patria” ustanowiony został Zarządzeniem Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia 1 września 2011 r. i przyznawany jest
w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Akademię Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie reprezentowali mec. dr Adam Rogala-Lewicki oraz Zbigniew Bartosiak rzecznik Akademii.

Foto Z. Bartosiak

Foto medale:  https://www.kombatanci.gov.pl/pl/uprawnienia/wyr%C3%B3%C5%BCnienia-honorowe/medal-%E2%80%9Epro-patria%E2%80%9D.html

Skip to content