99-300 Kutno, ul. Lelewela 7
+48 24 355 83 40
ansgk@ansgk.edu.pl

Aktywnie i bezpiecznie! Za nami piknik edukacyjno-profilaktyczny „WKRĘCAMY W BEZPIECZEŃSTWO – ZDROWE I BEZPIECZNE WAKACJE.

Aktywnie i bezpiecznie! Za nami piknik edukacyjno-profilaktyczny „WKRĘCAMY W BEZPIECZEŃSTWO – ZDROWE I BEZPIECZNE WAKACJE.

Z dużą dawką edukacji dla zdrowia i bezpiecznego wypoczynku oraz z wieloma atrakcjami został przeprowadzony piknik „Wkręcamy w bezpieczeństwo – zdrowe i bezpieczne wakacje”. Nie zabrakło quizów i konkursów z nagrodami, dynamicznych pokazów, dobrej pogody i wielu uśmiechów uczestników.

Piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie Veritas- Nauka, Edukacja, Kultura odbył się  25 czerwca 2023 r. na parkingu Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie i stąd też wystartowała rodzinna wycieczka rowerowa  „NA ZDROWIE” organizowana z ramienia Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. W otwarciu pikniku uczestniczył wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak, rektor kutnowskiej Akademii dr hab. Sławomira Białobłocka, Zastępca Dyrektora ds. Komunikacji i Jakości KSS, Bartosz Serenda i przedstawiciele organizatorów i partnerów pikniku. 

Organizatorzy kompleksowo zadbali o edukację zdrowotną i bezpieczeństwa korzystając z wielu form przekazu. Odbyły się konkursy promujące bezpieczne zachowania podczas rekreacji i wypoczynku oraz zdrowy tryb życia. Biorący w nich udział  otrzymywali kaski rowerowe, szelki i opaski odblaskowe, dyplomy i gadżety. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się możliwość oznakowania roweru, o co zadbała kutnowska Policja.

Wśród dynamicznych pokazów były taekwondo, samoobrony i prezentacja działań ratowniczych. Kutnowski Szpital Samorządowy zadbał o organizację strefy poświęconej profilaktyce zdrowotnej, w której można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych oraz wykonać darmowe badania profilaktyczne. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych: dmuchawców, malowania twarzy, baniek mydlanych, gier i zabaw ruchowych, zumby. Uczestnicy skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez studentów z Ukrainy oraz owocowego bufetu.

Wraz z zakończeniem Pikniku, wystartowała ostatnia w sezonie wiosenno-letnim rodzinna wycieczka rowerowa „NA ZDROWIE” organizowana przez Kutnowski Szpital Samorządowy. Po wspólnie wykręconych kilometrach uczestnicy wycieczki dojechali do Małej Ligi Baseballowej, gdzie odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek ufundowanych przez firmę Animex. Organizatorzy i partnerzy pikniku wykorzystali początek wakacji do aktywnego spędzania czasu wolnego, szczególnie przez dzieci i młodzież, a także do promowania bezpieczeństwa w wielu obszarach. Jednym z nich było promowanie używania kasków rowerowych wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego (NURD), w szczególności podczas jazdy jednośladami, w tym hulajnogami. 

Organizator pikniku – Stowarzyszenie VERITAS – Nauka, Edukacja, Kultura otrzymało na to wydarzenie wsparcie z Lokalnego Programu Mikrograntów: Mikrogranty w Kutnie 2023 finansowanego z budżetu miasta Kutna.

Partnerami strategicznymi dla działania był Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o. o. oraz Akademia Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie. 

Projekt wspierali: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie, Klub Sportów i Sztuk Walki AZS ANSGK w Kutnie, Fundacja Niebieski Wiatrak, OSP Leszczynek, Magnolia, PSS Kutno, Animex, Pasjonaci Motocykli Kutno, Mała Liga Baseballowa, Lodovi, Aga Jumping, Wspomnienie na Życzenie, Fundacja Szybciej Wyżej Dalej, Centrum Szkoleniowe „Defence” Mariusz Zieliński.

Organizatorzy bardzo dziękują partnerom, wszystkim wspierającym to działanie oraz  uczestnikom Pikniku za wspólną zabawę z edukacją i profilaktyką.

Skip to content