99-300 Kutno, ul. Lelewela 7
+48 24 355 83 40
ansgk@ansgk.edu.pl

Zaproszenie na piknik edukacyjno-profilaktyczny „WKRĘCAMY W BEZPIECZEŃSTWO – ZDROWE I BEZPIECZNE WAKACJE.

Zaproszenie na piknik edukacyjno-profilaktyczny „WKRĘCAMY W BEZPIECZEŃSTWO – ZDROWE I BEZPIECZNE WAKACJE.

Piknik edukacyjno-profilaktyczny „WKRĘCAMY W BEZPIECZEŃSTWO – ZDROWE i BEZPIECZNE WAKACJE odbędzie się 25.06.2023 r. (niedziela) w godz. 10.00 – 14.00 przy ul. Lelewela 7 (parking Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie).

W programie wiele działań na rzecz podniesienia bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, w tym konkursy z nagrodami w postaci kasków rowerowych, szelek i opasek odblaskowych. O samoobronie dowiemy się od uczestników kolejnej edycji projektu KPP w Kutnie i ANSGK „Bezpieczna Kobieta”. O zdrową aktywność zadba instruktor zumby. Podczas trwania całego wydarzenia Kutnowski Szpital Samorządowy zadba o silną strefę porad medycznych, badań profilaktycznych oraz możliwość zaczerpnięcia bezpłatnych konsultacji dietetycznych. Można będzie nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oznakować rower, obejrzeć sprzęt i wyposażenie strażaków z OSP Leszczynek. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych: dmuchawców, malowania twarzy, baniek mydlanych, gier i zabaw ruchowych. Przybyli mogą liczyć na poczęstunek przygotowany przez studentów z Ukrainy oraz owocowy bufet.

Organizatorzy i partnerzy postanowili wykorzystać start wakacji do zachęcania do aktywnego spędzania czasu wolnego, szczególnie przez dzieci i młodzież, a także do aktywnego promowania bezpieczeństwa w wielu obszarach. Jednym z nich będzie promowanie używania kasków rowerowych podczas jazdy jednośladami, w tym hulajnogami (bezpieczeństwo NURD). 
Stowarzyszenie i Akademia połączyły swoje siły z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym. Piknik WKRĘCAMY BEZPIECZEŃSTWO – ZDROWE I BEZPIECZNE WAKACJE zostanie połączony z rodzinną wycieczką rowerową „NA ZDROWIE” – start wycieczki o godzinie 13.00. Po wspólnej przejażdżce rowerowej, uczestnicy zostaną zaproszeni na ognisko na terenie Małej Ligi Baseballowej, które symbolicznie zakończy wydarzenia oraz sezon wiosenno-letnich rodzinnych wycieczek rowerowych  „NA ZDROWIE” organizowanych z ramienia Kutnowskiego Szpitala. 

Organizator pikniku – Stowarzyszenie VERITAS – Nauka, Edukacja, Kultura otrzymało na to wydarzenie wsparcie z Lokalnego Programu Mikrograntów: Mikrogranty w Kutnie 2023 finansowanego z budżetu miasta Kutna.

Partnerami strategicznymi dla działania są Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o. o. (z działaniem „Rodzinne wycieczki rowerowe”) oraz Akademia Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie. Projekt wspierają: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie, Klub Sportów i Sztuk Walki AZS ANSGK w Kutnie, Fundacja Niebieski Wiatrak, OSP Leszczynek, Magnolia, PSS Kutno, Animex, Pasjonaci Motocykli Kutno, Mała Liga Baseballowa, Lodovi, Aga Jumping, Wspomnienie na Życzenie, Fundacja Szybciej Wyżej Dalej, Centrum Szkoleniowe „Defence” Mariusz Zieliński.

Skip to content