99-300 Kutno, ul. Lelewela 7
+48 24 355 83 40
ansgk@ansgk.edu.pl

Jakie przedmioty są na europeistyce?

Jakie przedmioty są na europeistyce?

flaga europejska

Widząc siebie w pracy w instytucjach związanych z Unią Europejską, a także w administracji samorządowej, firmach public relations czy też lobbingowych, warto zastanowić się nad rozpoczęciem studiów na kierunku europeistyka. Przed wzięciem udziału w rekrutacji, przyszli studenci zastanawiają się, czego mogą spodziewać się na zajęciach. Chcą wiedzieć, czy będą nimi zainteresowani. Jak może wyglądać program studiów?

Program studiów

Na początku należy zaznaczyć, że w zależności od uczelni spis zajęć może się nieco różnić. Czasem dany przedmiot figuruje pod inną nazwą, jednak efekt kształcenia nie ulega zmianie. Jaka jest więc europeistyka? Studia licencjackie obejmują przedmioty z zakresu politologii, socjologii, prawa, historii, ekonomii, a także stosunków międzynarodowych. Dzięki temu student będzie miał rozeznanie w tym, jaka jest, jak funkcjonuje i z jakimi problemami zmierza się Unia Europejska.

Wykładane przedmioty obejmują wiedzę cywilizacji i kultury europejskiej, historii, demokracji, gospodarki krajów UE, a także finansów. Student dowie się też więcej o polityce wewnętrznej oraz stosunków innych krajów z Unią. Dla siebie znajdą coś również osoby zainteresowane mediami i marketingiem. Ważnymi zajęciami są też te dotyczące biznesu i handlu na terenie UE. Europeistyka daje też wiedzę o turystyce oraz podejściu do ekologii.

Przedmioty a specjalizacja

Na studiach związanych z europeistyką są także przedmioty związane ze specjalizacją. W zależności od tego, czego ona dotyczy, może być więcej zajęć dotyczących kwestii związanych z zarządzaniem i biznesem, prawem, bezpieczeństwem państwa czy tematów dotyczących bycia menedżerem projektów europejskich. Każdy, kto interesuje się UW z pewnością znajdzie dla siebie przedmioty, które polubi.

Skip to content