99-300 Kutno, ul. Lelewela 7
+48 24 355 83 40
ansgk@ansgk.edu.pl

Dlaczego warto studiować psychologię?

Dlaczego warto studiować psychologię?

psychologia

Lubisz kontakt z ludźmi? Jesteś dobrym słuchaczem? Chcesz, by Twoja przyszła praca wnosiła istotną wartość w życie innych? Pomyśl o studiach na kierunku Psychologia. Podczas zajęć dowiesz się, jak badać motywy postępowań innych ludzi, nauczysz się też mechanizmów rządzących ludzką psychiką. W przyszłości będziesz pomagał swoim pacjentom w walce z zaburzeniami zdrowia psychicznego i uczył ich, jak zmienić swoje życie na lepsze.

Praca jako psycholog

Chociaż studia na kierunku Psychologia nie należą do najłatwiejszych, nigdy na niego nie brakuje chętnych. Nic dziwnego – daje on ogromne perspektywy zdobycia dobrze płatnej pracy. Wbrew pozorom nie każdy psycholog otwiera swój gabinet i pracuje ze swoimi pacjentami. Psychologowie są chętnie zatrudniani placówkach oświaty, służbach, placówkach ochrony zdrowia, a nawet… w działach marketingu. Każdy z nich może wyspecjalizować się w wybranym kierunku, np. psychologii sportu, psychologii rozwoju młodzieży, psychologii sądowej itd. Świadomość zdrowia psychicznego jest w Polsce coraz większa, a do najlepszych psychologów ustawiają się kolejki.

Rozwój osobisty

Studiowanie Psychologii to też ogromne możliwości samorozwoju dla samych studentów. Uczą się oni krytycznego myślenia, poprawiają zdolności komunikacyjne, poprawiają swoją cierpliwość, wrażliwość i empatię. Studia na kierunku Psychologia na naszej uczelni w Kutnie pozwalają lepiej zrozumieć samych siebie oraz znaleźć motywy własnych destrukcyjnych zachowań (i dokonać ich korekty). Dyplom uzyskany na tym kierunku nie szufladkuje absolwenta w danej branży, wciąż może się on rozwijać w kierunku kolejnych specjalności. Nawet jeśli w przyszłości nie będzie pracował jako psycholog, zdobyta wiedza z pewnością przyda mu się w kontaktach z innymi ludźmi.

Skip to content