99-300 Kutno, ul. Lelewela 7
+48 24 355 83 40
ansgk@ansgk.edu.pl

Dlaczego warto studiować geodezję i kartografię?

Dlaczego warto studiować geodezję i kartografię?

mapa geodezyjna

Studia na kierunku geodezja i kartografia nieustannie cieszą się bardzo dużą popularnością. Nic w tym dziwnego – uzyskanie dyplomu to otwarta droga do zdobycia ciekawej i dobrze płatnej pracy. Pracy, która do tego nie wiąże się z nieustannym siedzeniem za biurkiem – geodeta część swoich obowiązków wykonuje w terenie, co sprawia, że nigdy nie staje się ona monotonna.

Praca po geodezji i kartografii

Absolwenci geodezji i kartografii nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy. Inwestycji w naszym kraju przybywa, a żadna nie rozpocznie się bez obsługi geodezyjnej i kartograficznej. Na studentów tego kierunku czekają nie tylko firmy geodezyjne, ale też urzędy, firmy budowlane, badawcze, wydawnictwa i kopalnie. Część absolwentów otwiera własną działalność gospodarczą, która przynosi całkiem niezłe zarobki, zwłaszcza w mniejszych miastach, gdzie konkurencja jest niewielka, a w okolicy buduje się dużo. Dobry geodeta powinien jednak dbać o swój ciągły rozwój, co oznacza branie udziału w dodatkowych szkoleniach.

Czy to trudne studia?

Studiowanie geodezji i kartografii nie jest łatwe – to jeden z kierunków, do których naprawdę trzeba się przyłożyć, a już w trakcie studiów dobrze jest rozpocząć praktyki. Na studiach przyszły geodeta świetnie poznaje teorię, jednak im wcześniej nauczy się wdrażać ją w życie, tym lepiej. Z tego powodu kierunek ten uznawany jest za prestiżowy – kończą go tylko osoby z naprawdę chłonnym umysłem. Jak już zostało wspomniane, geodezję i kartografię powinny wybrać szczególnie ci, którzy nie wyobrażają sobie całego dnia za biurkiem. W pracy po tym kierunku czekają Cię zadania w terenie, kontakt z ludźmi i wiele niespodziewanych sytuacji.

Skip to content