99-300 Kutno, ul. Lelewela 7
+48 24 355 83 40
ansgk@ansgk.edu.pl

„TAJEMNICZA SIEĆ PAJĄKA”

„TAJEMNICZA SIEĆ PAJĄKA”

Internet odgrywa dużą rolę w życiu młodego człowieka. Jest on źródłem wiedzy, a także źródłem rozrywki. Rozwojowi sieci towarzyszą jednak zagrożenia dotykające zwykłych użytkowników, zarówno dorosłych jak i tych najmłodszych. Dlatego też kutnowscy policjanci podjęli wspólnie z uczniami jednego z kutnowskich liceów oraz Akademią Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie działania na rzecz cyberbezpieczeństwa najmłodszych.

Edukacja użytkowników sieci internetowej jest bardzo ważną kwestią dla policyjnych profilaktyków. Każda forma zwrócenia uwagi na ten problem jest dobra. Kutnowscy policjanci wspólnie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H.Dąbrowskiego oraz Akademią Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie stworzyli materiał profilaktyczno-edukacyjny w postaci książeczki pt: „Tajemnicza sieć pająka”. Odbiorcami mają być uczniowie szkół podstawowych. W książeczce tej poruszone są najważniejsze zagrożenia z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się serfując po sieci. Wszystko opisane jest w formie historyjek, które opowiada główny bohater pająk Artur. Materiał ten jest również dostępny w formie on line, dzięki stworzonej w tym celu stronie internetowej na której można poszerzyć swoją wiedzę na temat opisywanych zagrożeń. Każda historia posiada również swój kod QR który jeśli zeskanujemy telefonem przenosi nas bezpośrednio do strony interentowej i opisywnego na niej zagrożenia w wersji rozszerzonej.

Inauguracja projektu profilaktycznego „Tajemnicza sieć pająka” odbędzie się 10 czerwca 2022 roku podczas organizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie konferencji „(Nie)bezpieczna sieć”.

Projekt będzie również wdrożony w działania profilaktyczne realizowane przez kutnowskich policjantów w szkołach podstawowych od nowego roku szkolnego. Zachęcamy również wychowawców, pedagogów szkolnych do korzystania z przygotowanego materiału podczas prowadzonych zajęć z dziećmi.

Źródło: KPP Kutno
http://www.kutno.policja.gov.pl/eku/informacje/73100,quotTajemnicza-siec-pajakaquot.html

Skip to content