99-300 Kutno, ul. Lelewela 7
+48 24 355 83 40
ansgk@ansgk.edu.pl

Studia logistyczne jako przepustka na międzynarodowy rynek pracy

Studia logistyczne jako przepustka na międzynarodowy rynek pracy

nauka

Maturzyści z niecierpliwością oczekują na wyniki egzaminu dojrzałości. W międzyczasie część z nich zastanawia się, co zrobi, gdy skończy szkołę średnią. Wielu myśli o kontynuowaniu edukacji i skończeniu studiów wyższych. Nie wszyscy jednak mają pomysł na siebie i głowią się, jaki kierunek zapewni im zatrudnienie za kilka lat. Warto przemyśleć wybór studiów logistycznych. Znacząco zwiększają one szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Studia logistyczne – czyli jakie?

Studia logistyczne to studia inżynierskie. W ich trakcie słuchacze dowiadują się wszystkiego o branży logistycznej i transportowej. Zajęcia poruszają zagadnienia z zakresu kanałów dystrybucji towarów, łańcuchów dostaw, doboru dostawców itp. Studenci uczą się również o magazynowaniu produktów i organizowaniu transportu każdą z dróg: lądową, powietrzną i morską. Studia logistyczne mają za zadanie przygotować słuchaczy do współpracy z dostawcami, przewoźnikami i punktami dystrybucyjnymi. Jeśli w trakcie nauki student przyłoży się również do systematycznej nauki angielskiego lub innego języka obcego, światowy rynek pracy stoi przed nim otworem.

Studia logistyczne a praca

Nawet pracując w Polsce, absolwent logistyki zapewne będzie musiał kontaktować się z klientami i podwykonawcami w języku obcym. To sprawia, że doświadczenie zdobyte w kraju jest przepustką do pracy w każdej innej firmie z branży za granicą. Logistycy zazwyczaj pracują z biura (a obecnie – nawet z domu), zarządzając transportem i logistyką towarów na przysłowiowym drugim końcu świata. W zasadzie nie ma więc przeszkód, by logistyk pracujący w Polsce został zatrudniony przez zagraniczną firmę (co oczywiście przekłada się na lepsze zarobki). Logistyka to kierunek, który przydaje się nie tylko w firmach transportowych, ale również w innych firmach, które zarządzają dobrami: hurtowniach, magazynach, przedsiębiorstwach produkcyjnych, portach lotniczych i morskich, czy centralach kontroli ruchu.

Skip to content