99-300 Kutno, ul. Lelewela 7
+48 24 355 83 40
ansgk@ansgk.edu.pl

Gdzie znaleźć zatrudnienie po pielęgniarstwie?

Gdzie znaleźć zatrudnienie po pielęgniarstwie?

pielęgniarka

Pielęgniarstwo jest kierunkiem wymagającym od studentów dużej empatii, wiedzy i umiejętności. Podczas studiów każdy ze studentów uczy się, jak obchodzić się z pacjentem, jak go edukować i jak wspierać go w codziennych czynnościach. Zarówno zajęcia teoretyczne, jak praktyczne pozwalają na rozwój wiedzy i umiejętności studentów, dzięki czemu zaraz po ich ukończeniu są oni gotowi do podjęcia pracy jako pielęgniarz bądź pielęgniarka.

Gdzie można znaleźć pracę po studiach na kierunku pielęgniarstwo?

Osoby, które ukończyły studia na kierunku pielęgniarstwo mają naprawdę duży wybór, jeżeli chodzi o miejsce i rodzaj pracy. Nasze społeczeństwo określane jest jako starzejące się, co powoduje wzrost zapotrzebowania na takie zawody jak właśnie pielęgniarstwo. Ukończenie studiów na tym kierunku daje nam gwarancję zatrudnienia w zawodzie, zwłaszcza jeżeli ukończyliśmy dobrą uczelnię wyższą, posiadającą akredytację Ministra Zdrowia oraz Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Po ukończeniu studiów na kierunku pielęgniarstwo można podjąć pracę w różnego rodzaju szpitalach. Wiele ze studentów odbywających praktyki po ich zakończeniu decydują się na nawiązanie współpracy z danym szpitalem. Zarówno szpitale prywatne, jak i państwowe cały czas potrzebują pielęgniarek, zajmujących się podawaniem kroplówek, leków oraz ogólną opieką nad pacjentami czy wykonywaniem podstawowych badań diagnostycznych.

Pielęgniarki i pielęgniarze mogą znaleźć zatrudnienie także w różnego rodzaju sanatoriach, gdzie sprawują opiekę nad pacjentami i pomagają im w codziennych czynnościach. Podobną rolę mogą pełnić w różnego rodzaju domach opieki. Praca pielęgniarek jest bardzo potrzebna w różnego rodzaju hospicjach, gdzie wiele młodych osób znajduje zatrudnienie. Wsparcie chorych w każdym wieku, opieka nad nimi to zadania, które powierzane są pielęgniarkom.

Wiele osób które ukończyły studia pielęgniarskie decydują się na pracę jako opiekunka osób starszych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Jest to często bardzo opłacalna praca, polegająca głównie na pomocy starszym osobom w codziennych czynnościach, przygotowywaniu posiłków i zakupach. Ciekawą opcją zatrudnienia jest również praca w szkole jako higienistka szkolna. Jest to praca przyjemna, opierająca się na kontakcie z dziećmi w różnym wieku.

Jak widać, praca po pielęgniarstwie może przyjmować różny wymiar. Wiele zależy od tego, z jaką grupą wiekową chcielibyśmy pracować i w jakich zajęciach czujemy się najlepiej. Pielęgniarstwo jest bardzo odpowiedzialnym zawodem, ale dającym również dużą satysfakcję osobom które go wykonują. Jest to również jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów w naszym kraju.

Skip to content