99-300 Kutno, ul. Lelewela 7
+48 24 355 83 40
ansgk@ansgk.edu.pl

Czy warto studiować pielęgniarstwo?

Czy warto studiować pielęgniarstwo?

pielęgniarka

Choć często słyszymy dużo negatywnych głosów w kontekście zawodu, jakim jest pielęgniarstwo, to warto jednak przyjrzeć się bliżej tej kwestii. Dlaczego? Otóż, prawda jest taka, że znajdziemy wiele istotnych powodów, dla których warto podjąć studia pielęgniarskie. Jednym z nich jest możliwość zdobycia pewnego zawodu, ponieważ stawiając na pielęgniarstwo, możemy być pewni, że zawsze znajdziemy pracę bez względu na to, w którym miejscu zechcemy ją podjąć.

Świadczy o tym chociażby deficyt pracujących w szpitalach pielęgniarek, czego powodem jest ich masowa emigracja. Ponadto, wybierając pielęgniarstwo, zyskujemy także możliwość podjęcia pracy zaraz po ukończeniu studiów lub w przeciągu paru tygodni lub miesięcy od tego momentu.

To jednak nie koniec zalet wynikających z wyboru studiów pielęgniarskich. Bardzo ważny jest także duży wybór, jeśli chodzi o miejsca pracy, w poczet których możemy zaliczyć m.in. miejskie szpitale, domy opieki oraz domy prywatne, gdzie istnieje możliwość sprawowania indywidualnej opieki nad osobami chorymi. Kolejną zaletą wynikającą z wybrania pielęgniarstwa są również duże zarobki, szczególnie gdy podejmiemy się prywatnej opieki nad pacjentem.

Pozostałe zalety pielęgniarstwa

Pewna praca i wysokie zarobki to jednak nie jedyne zalety postawienia na pielęgniarstwo. Choć studia te nie należą do najłatwiejszych, to jednak zdobyta w ich trakcie wiedza (zarówno teoretyczna, jak i praktyczna) może się okazać niezwykle cenna i przydatna w życiu codziennym np. gdy zachoruje ktoś z naszego najbliższego otoczenia. Kolejnym powodem przemawiającym za podjęciem pracy jako pielęgniarka jest elastyczny wymiar godzin. Dzięki temu możemy tak rozplanować pracę, aby nie nudzić się i dobrać godziny według aktualnych potrzeb i możliwości. Co więcej, pielęgniarstwo to także zawód, który budzi dużą wdzięczność i szacunek społeczeństwa, bowiem to pielęgniarki dbają o pacjenta, opiekują się nim i troszczą o jego potrzeby.

Skip to content