99-300 Kutno, ul. Lelewela 7
+48 24 355 83 40
ansgk@ansgk.edu.pl

Jakie kierunki studiów są przyszłościowe?

Jakie kierunki studiów są przyszłościowe?

przyszłość

Wybór kierunku studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodych ludzi. Szczególnie w ostatnich, dość niepewnych czasach, gdy sytuacja gospodarcza oraz na rynku pracy może się pogarszać, wybór odpowiedniego kierunku kształcenia może mieć bezpośredni wpływ na przyszłość.

Jaki kierunek studiów wybrać, aby w przyszłości nie mieć problemów z podjęciem ciekawej pracy? Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest łatwa, ponieważ wiele zależy od sytuacji rynkowej, która na naszych oczach bardzo dynamicznie się zmienia. Istotne są też indywidualne oczekiwania przyszłego studenta, gdyż podejmując tak ważną decyzję, zawsze należy uwzględnić również własne zainteresowanie i predyspozycji osobowe. Podpowiemy jednak, jakie kierunki mogą dawać największe szanse na zatrudnienie w przyszłości.

Pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne

Ostatnie wydarzenia na świecie uświadomiły nam wszystkim, że rola wszystkich pracowników medycznych jest niezwykle ważna. W obliczu pandemii przekonaliśmy się, że wszelkie braki kadrowe w tej dziedzinie zagrażają bezpieczeństwu każdego z nas. Miejmy nadzieję, że w przyszłości zwiększy się zakres zatrudnienia w szpitalach i placówkach medycznych, prestiż zawodów medycznych wzrośnie.

Jeśli więc interesujesz się zagadnieniami z zakresu zdrowia i chcesz w swoim życiu zawodowym pomagać ludziom, z pewnością zainteresują cię kierunki studiów takie jak pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. Nie są to zawody łatwe, wymagają solidnej wiedzy i przygotowania, a także cierpliwości, pasji i określonych predyspozycji osobowych, jednak z pewnością dają mnóstwo satysfakcji.

Administracja, europeistyka i bezpieczeństwo narodowe

Studia na kierunku administracja są od lat chętnie wybierane przez studentów, gdyż dają szerokie możliwości zatrudnienia. Pracę można znaleźć m.in. w urzędach, biurach partii politycznych, biurach poselskich czy placówkach kulturalnych. Równie wiele możliwości czeka na absolwentów europeistyki. Jest to bardzo ciekawy kierunek, który pozwala uzyskać szerokie kompetencje, niezbędne w przypadku zatrudnienia w administracji państwowej i europejskiej.

Ciekawa kariera zawodowa czeka osoby, które ukończyły studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe. W tym przypadku można ubiegać się o zatrudnienie w instytucjach takich jak m.in. Policja, Siły Zbrojne, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Straż Miejska, administracja rządowa i samorządowa itd.

Studia inżynierskie

Rynek pracy wykazuje bardzo duże zapotrzebowanie na inżynierów różnych specjalizacji. Studia inżynierskie z pewnością można uznać za przyszłościowe i dające stabilne zatrudnienie w różnych branżach, w tym m.in. zakładach produkcyjnych, firmach budowlanych i telekomunikacyjnych, ośrodkach badawczych itd. W ramach studiów inżynierskich na naszej uczelni prowadzone są takie kierunki kształcenia jak: geodezja i kartografia, instalacje w budownictwie na kierunku inżynieria środowiska, inżynieria przetwórstwa rolno-spożywczego, logistyka.

Skip to content