Wydział Studiów Europejskich

Aktualności, Wydział Nauk o Zdrowiu, Wydział Studiów Europejskich

Wspólne ćwiczenia terenowe studentów ANSGK w Kutnie i żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

20 czerwca 2026 r. w Łodzi odbyły się wspólne ćwiczenia terenowe studentów ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa oraz bezpieczeństwa narodowego Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie i żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. W przedsięwzięciu uczestniczyło 40 studentów. W warunkach terenowych, pod okiem wojskowych ratowników medycznych, studenci doskonalili praktyczne umiejętności z zakresu medycyny pola walki. Symulacja […]

Studenci otrzymali certyfikaty SZK JAŚMIN
Aktualności, Przypięte, Wydział Studiów Europejskich

Wyróżnienia Rektora dla studentów i pierwsze certyfikaty JAŚMIN

W Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie (13.06.2026) odbyła się uroczystość podkreślająca praktyczny wymiar kształcenia na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Podczas wydarzenia rektor uczelni dr hab. Sławomira Białobłocka wyróżniła prace dwóch studentek VI semestru oraz wręczyła pierwsze w historii Akademii certyfikaty potwierdzające umiejętność zastosowania systemu Jaśmin w zarządzaniu kryzysowym. W pierwszej części uroczystości uhonorowano studentki

Aktualności, Wydział Studiów Europejskich

Przedstawiciele kutnowskiej akademii na konferencji naukowej o odporności społecznej młodzieży

25 maja 2026 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się konferencja naukowa „Młodzi, świadomi, bezpieczni! Młodzi w systemie bezpieczeństwa państwa – świadomość, odpowiedzialność, odporność”, zorganizowana przez Fundację GROM. Siła i Honor we współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. W wydarzeniu uczestniczyła również Akademia Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie, reprezentowana przez dr. Zbigniewa

Aktualności, Wydział Nauk o Zdrowiu, Wydział Studiów Europejskich

Studenci ANSGK w Kutnie na szkoleniu strzeleckim w Luszynie

W dniu 09.05.2026 r. na strzelnicy w Luszynie odbyło się szkolenie strzeleckie zrealizowane przez Mariusz Zieliński Centrum Szkoleniowe „Defence”. W zajęciach uczestniczyli studenci kierunków bezpieczeństwo narodowe oraz pielęgniarstwo, a także przedstawiciele kadry dydaktycznej ANSGK w Kutnie. Program szkolenia obejmował zasady bezpieczeństwa na strzelnicy, omówienie budowy i podstaw obsługi broni, a następnie praktyczne strzelanie z postawy

Aktualności, Przypięte, Wydział Studiów Europejskich

Prestiżowy Laur dla ANSGK w Kutnie

„Laur Współpracy 2026 za współpracę i wsparcie działań 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej” jako jedyna uczelnia wyższa w województwie łódzkim otrzymała Akademia Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej podczas uroczystej gali z okazji Święta Brygady w Radomsku. Laury przyznawane były w kilku obszarach współpracy, a kutnowska akademia otrzymała wyróżnienie w zaszczytnej kategorii Partnerzy 9ŁBOT. Wręczenia statuetki Laur

Przewijanie do góry
Przejdź do treści