Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie

(24) 355 83 40

Praca w Internecie

Internet jest dzisiaj największym rynkiem pracy zarówno dla pracodawców, jak i osób poszukujących pracy, ponieważ:

  • pracodawcom pozwala szybko i stosunkowo tanio znaleźć pracownika do firmy. Opublikowana oferta w Internecie od razu nie znika, funkcjonuje tam tak długo, jak pracodawca chcę, aby była ona dostępna dla osób szukających pracy i pozwala pracodawcom dotrzeć do większej liczby osób zainteresowanych daną ofertą.
  • osobom poszukującym pracy pozwala oszczędzać czas i pieniądze, ponieważ nie muszą oni pokonywać kilometrów aby złożyć dokumenty aplikacyjne i nie muszą wydawać pieniędzy na bilety, znaczki pocztowe i prasę z ofertami pracy. Internet dla poszukujących pracy jest darmowym źródłem informacji o wolnych miejscach pracy o bardzo dużym zasięgu, ponadto mogą oni tam znaleźć codziennie nowe oferty pracy.

Adresów internetowych firm możemy szukać m.in. na stronach:

Portale rekrutacyjne:

Jeżeli szukamy ofert pracy warto korzystać z portali rekrutacyjnych. Oprócz ofert znajdziemy tam szereg informacji i artykułów o rynku pracy, dokumentach aplikacyjnych, technikach rekrutacyjnych, czy rozmowie kwalifikacyjnej.

Popularne portale:

W Internecie znajdziemy także serwisy branżowe, np:

Firmy doradztwa personalnego:

Prowadzą serwisy internetowe, w których znajdziemy szereg interesujących porad, możliwość zalogowania się do bazy oraz oferty pracy, na które aktualnie prowadzone są rekrutacje.

Popularne serwisy firm doradztwa personalnego:

Porale społecznościowe:

Tego typu serwisy są coraz częściej odwiedzane są przez osoby zajmujące się rekrutacją, które szukają osób do pracy. Mogą tutaj znaleźć dodatkowe informacje o potencjalnych kandydatach do pracy, istotne dla pracodawcy takie jak: cechy osobowości, informacje prywatne oraz poznać profil zawodowy potencjalnego kandydata. Zatem warto pamiętać, że korzystanie z serwisów społecznościowych może zwiększyć nasze szanse, na znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia.

Adresy portali społecznościowych: