Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie

(24) 355 83 40

Aktualności

TABELE OPŁAT

TABELE OPŁAT

Informujemy iż zaktualizowane tabele opłat znajdują się TUTAJ - na dole strony.

[...]

wsgk 2017-07-14 06:16

Nasi Geodeci we Lwowie.

Nasi Geodeci we Lwowie.

Lwów ! Niezapomniane przeżycia naukowe!

 

W dniach 22-25 czerwca 2017r. jako grupa studentów kierunku geodezja i kartografia  Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie wybraliśmy się na wycieczkę naukowo – integracyjną do Lwowa. Zaproszenie
w ramach wymiany studenckiej na ten wyjazd otrzymaliśmy od naszego wykładowcy, profesora Politechniki Lwowskiej Kornyliy Tretyaka.

Po kilkunastu godzinach jazdy i kilku godzinach postoju na granicy dotarliśmy w upragnione miejsce. Tam już czekały na nas przygotowane pokoje w akademiku oraz nasz przewodnik -  kolega z grupy Dima.

Rozpakowaliśmy swoje rzeczy po czym udaliśmy się w stronę uczelni, gdzie mieliśmy zaplanowane zajęcia. Po drodze podziwialiśmy architekturę i krajobraz nowego miejsca.

W kolejnym dniu zaplanowane były ćwiczenia terenowe. Zostaliśmy podzieleni na cztery grupy pomiarowe. Nasz grupa wykonywała model 3D pomnika „Lwów- Ojczyzna Ukraińskiej Piłki Nożnej”, położonego w Parku Syryjskim. Model powstał na podstawie zdjęć wykonanych przy użyciu bezzałogowego samolotu DJI Spreading Wings S900. Przy pomocy aplikacji AeroPlaning zostały określone podstawowe parametry nalotu takie jak: minimalna i maksymalna wysokość lotu, współrzędne płaskie obszaru, na którym wykonywano zdjęcia , powierzchnia pokrywania się zdjęć sąsiednich. W wyniku nalotu zgodnego z powyższymi parametrami wykonano 38 zdjęć obiektu pomiarowego. 

Po dotarciu pod uczelnię przywitał nas profesor K. Tretyak wraz ze współpracownikami, zaprosił nas na zwiedzanie budynku Politechniki opowiadając przy tym historie uczelni, jednocześnie zapraszając nas na zajęcia, w których mamy uczestniczyć następnego dnia.. Trzeba przyznać, że budynek jak i sprzęt, na którym pracują studenci i wykładowcy zrobił na nas ogromne wrażenie. Zwiedzaliśmy obserwatorium sieci stacji permanentnych. Imponująca jest Aula w gmachu Głównym Politechniki ozdobiona 11 obrazami autorstwa Jana Matejki, które obrazują filozoficzny postęp cywilizacji. 

Dzięki tej kilkudniowej wizycie na Politechnice Lwowskiej mieliśmy okazję zapoznania się
z możliwością korzystania z najnowszych technik stosowanych w geodezji na świecie, a przy okazji poznaliśmy uroki pięknego Lwowa. Wycieczka będzie dla nas niesamowitym przeżyciem, pełnym pięknych wspomnień. Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym.

[...]

wsgk 2017-07-07 05:09

KONKURS WSGK 2017 - Zapraszamy :)

KONKURS WSGK 2017 - Zapraszamy :)

UWAGA UWAGA Biuro Informatyczne WSGK w Kutnie zaprasza do wzięcia udziału w letnim konkursie:

- Wykonaj pojedyńcze selfie (jedna osoba) z naszą Uczelnią w tle
- Zdjęcia muszą być cenzuralne
- Każdy kto bierze udział w konkursie musi polubić www.facebook.com/wsgkkutno
- Każdy kto bierze udział w konkursie musi mieć ukończone 18 lat
- Każdy kto bierze udział w konkursie musi wysłać selfie na adres informatyk@wsgk.com.pl do dnia 15 lipca 2017
- Wygrają trzy najlepsze prace które zostaną nagrodzone

I miejsce - tablet firmy Apple
II miejsce - smartfon firmy Apple
III miejsce - dobrej jakości dysk przenośny

Szczegóły i informacje: informatyk@wsgk.com.pl

[...]

wsgk 2017-06-25 07:33

INSTALACJE W BUDOWNICTWIE - WSZYSTKIE TYPY.

INSTALACJE W BUDOWNICTWIE - WSZYSTKIE TYPY.

Instalacje w budownictwie na kierunku Inżynieria Środowiska dają gwarancję zatrudnienia i szansę ubiegania się o uprawnienia do wykonywania projektów, nadzoru nad wykonawstwem i eksploatacją wszystkich typów instalacji oraz uprawnienia budowlane.

[...]

wsgk 2017-06-14 12:20