WYKŁADY OTWARTE W RAMACH PROJEKTU „NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE BIZNESEM”

wsgk

WYKŁADY OTWARTE W RAMACH PROJEKTU „NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE BIZNESEM”

Wszystkich studentów oraz osoby zainteresowane poszerzaniem swojej
wiedzy z zakresu ekonomii i finansów serdecznie zapraszamy na wykłady z cyklu „Bezpieczeństwo w systemie gospodarczym, finansowym i społecznym”. Wykłady odbędą się 14 grudnia 2019 r. od godz. 10.30 w auli WSGK (sala 101).

 

TEORIA + PRAKTYKA = SUKCES!

W ramach wykładu „ZUS dla Studenta – ubezpieczenia społeczne w praktyce” pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kutnie m. in. przedstawią różnice pomiędzy różnymi formami wykonywania pracy (umowa o pracę, o dzieło, zlecenie, prowadzenie działalności gospodarczej), omówią obowiązki w zakresie ubezpieczeń społecznych jakie wiążą się z każdą z tych umów oraz opowiedzą o korzyściach wynikających z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne.  Podczas tego spotkania
będzie można dokonać rejestracji lub potwierdzenia konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty.

 

Z kolei podczas prelekcji nt. „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni” wiodącymi poruszanymi zagadnieniami będą: rozwój gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwo. W cyberprzestrzeni zostawiamy swoje dane osobowe, pobieramy różnego rodzaju dokumenty i pliki, wysyłam wiadomości, korzystamy z mediów społecznościowych. Świadomość użytkowania Internetu nie rośnie z taką samą szybkością, z jaką się on rozwija. Warto podjąć wszelkie możliwe działania, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo! Wykład ten przeprowadzi przez Piotr Żmudzki – Regionalny Koordynator Programów Edukacji Ekonomicznej.

 

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem to inicjatywa Związku Banków Polskich oraz Biura Informacji Kredytowej. Obecnie realizowany jest na ponad 120 polskich uczelniach. Swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę i zapewnia dotarcie do tysięcy studentów oraz nauczycieli akademickich. Projekt realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej.